Koçluk, Olaya Değil; Kişinin Kendisine Yapılır

1

Eğitim Koçluğu Nedir?

Eğitim Koçluğu, ilköğretimden yüksek öğrenime kadar bütün kademelerdeki öğrencilerin;

Zaman Yönetimi,

Hızlı Okuma,

Hafıza Teknikleri,

Odaklanma

Yaşam alanları yönetiminde kişiye koçluk yapar.

Günümüzde Türkiye'de ve dünyada insanlar eğitim koçluğundan faydalanıyorlar. Çünkü Eğitim Koçluğu, öğrenme sürecine destek olan bir faaliyettir.

2

Değişim Şart

İnsanlar en çok kendine ve çevresine uyum konusunda koçluk almaktadır. Zira hem kişinin kendisi hem de çevresi değişime açıktır. Bu yüzden uyumlanma ve ayak uydurmak için koçluk seansları ile engeller aşılabilir.

3

Koçluk Hangi Konular İle Çalışır?

Koçluk, kişilerin kendisine, işine, ailesine, çevresine ve hayata dair hedeflerine ulaşmada kişiye yol arkadaşlığı yapar.

“Koçluk becerileri bir kastır ve uygulama yaptıkça bu kas gelişir.”

Bir İşyeri açmak, yeni bir iş kurmak, yeni bir kimliği benimsemek, varolan düzenini değiştirip yeni bir düzen kurmak,hedef belirlemek ya da bir hedef var ise de bu hedefi Daha İyi hale getirmek en çok çalıştığımız somut konular. Bunun yanında Performansı güçlendirmek, Motivasyonu arttırmak ve Güçlü Yönlerin keşfi de tam koçluğun çalışma konularıdır.

Hedef koyma noktasında iyi olup da bu hedef ile ilgili adım atmada sıkıntı yaşayan kişiler için de etkili Eylem adımları attırmaya ve bu adımları sürdürmeye odaklanıyoruz. Süreklilik de çok ilgilendiğimiz bir alandır. Sürmüyorsa çarpıcı bir biçimde: “ Hedefe dön bir daha bak” diyor ve Hedefi değiştiriyoruz.